Food in Life - Yiyecek, İçecek, Mekan ve Gastronomi Kültürü Portalı -
foodinlife.com.tr - etkinlik

8. Alaçatı Ot Festivali devam ediyor

Dünyada bir turizm markası haline gelen Alaçatı, kendisi gibi markalaşmış festivaliyle konuklarını ağırlıyor. 8. Alaçatı Ot Festivali’nin 6-9 Nisan tarihleri arasında gerçekleşecek.

Çeşme Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç, "Bu yıl 8'incisi gerçekleştirilecek Alaçatı Ot Festivali'ne çok iyi hazırlandıklarını vurgulayarak, "Çeşme, ülkemizin göz bebeklerinden biri. Ot Festivali, Çeşme için sezonun başlangıcı oluyor. Sezona hazırız. Tüm misafirlerimizi, 6-9 Nisan tarihleri arasında gerçekleştireceğimiz Alaçatı Ot Festivali'ni doya doya yaşamaya ve stres atmaya davet ediyorum. Ot Festivali'nde açılacak stantlardaki yiyecek çeşitlerini tatmak, söyleşi ve atölyelerde bilgilenmek, müzik dinletileriyle neşelenmek, Alaçatı'nın dar sokaklarında, güneşin alabildiğine ısıttığı taş evlerin arasında keyifli bir dört gün geçirmek üzere herkesi Çeşme'ye davet ediyoruz" dedi.

Çeşme Belediyesi’nin “9 Durak 9 Deneyim” kapsamında yer alan ve bu yıl 8.’si gerçekleştirilecek “Alaçatı Ot Festivali”; her yıl olduğu gibi bu yıl da birbirinden dolu içeriği ve yeni etkinlikleri ile yine fark yaratacak. Turizme yeni bir soluk getirmiş, tarihi ve doğasıyla eşsiz Alaçatı’nın artık geleneksel bir hâl alan ve bölgenin en büyük festivali olan 8. Alaçatı Ot Festivali bu yıl 6-9 Nisan tarihleri arasında gerçekleşiyor.

Festivalin bu yılki teması: ısırgan

Her yıl on binlerce kişinin katılımıyla gerçekleştirilen Alaçatı Ot Festivali’nin bu yılki teması “Isırgan”.

Yerli ve yabancı turistlerin yoğun ilgi gösterdiği festivalde bu sene de otları tanıma ve toplama söyleşilerinden yemek atölyelerine, sağlıklı beslenme söyleşilerinden konserlere kadar birçok etkinlik yer alıyor. Yöresel ürünlerin satıldığı stantlar 4 gün boyunca Alaçatı sokaklarında kurulu olacak.

Festivalin ilk üç gününde birbirinden değerli akademisyenlerin, aşçıların ve bloggerların söyleşileri ve atölyeleriyle geçecek festivalin korteji 7 Nisan Cuma günü saat 13:00’de gerçekleştirilecek ve renkli görüntülere sahne olacak. Cumartesi akşamı Alaçatı Açıkhava Tiyatrosu’nda saat 20:00’de Gripin sahne alacak.

Yorum Ekleyin :

İçeriklere yorum ekleyebilmek için lütfen kullanıcı girişi yapın.