Galata’da lezzet ve ambiyans Federal Coffee Company’de birleşiyor
foodinlife.com.tr - haber / Eklenme Tarihi: 24.07.2016 - 05:48:03

Galata’da lezzet ve ambiyans Federal Coffee Company’de birleşiyor

Galata’da lezzetli kahveleri ve kaliteli müzikleri ile kendini ortaya koyan Federal Coffee Company, Sam Çeviköz ve Levent Koçarslan ikilisinin mekânı. 5 çeşit demleme yöntemi kullanılan Federal’de tek kişilikten 5 kişiliğe kadar kahve demleyebilen farklı ekipmanlar mevcut. Farklı demleme sıcaklığı ve süreleriyle oluşturulan reçeteler sayesinde farklı çekirdeklerden taze öğütülmüş kahvelerle sürpriz aromalar yakalanıyor. Federal Coffee Company’de kullanılan ve en çok tüketilen çekirdeklerin sayısı 10. Özel harmanlarda ve espresso olarak tüketilmeyen çekirdeklerle birlikte bu sayı 16’ya kadar çıkabiliyor Federal’de.

Demleme kahvenin son zamanlarda ilgi görmesinin altında yatan sebebi içine süt girmemesi olarak anlatan Federal ekibi ; “Espresso bazlı kahvelerde ürünün içine süt giriyor. Bu, birbirine çok benzeyen tatlar elde edilmesini ve tüketicinin farklı çekirdekler arasındaki aroma değişikliğini algılamasını engelliyor. Demleme kahve ise keşfedilmeyi bekleyen bir eğlence. Demleme yöntemlerini izlemek ise ayrı bir eğlence “ diyor.

Hangi yöntemler kullanılıyor?
Federal Coffee Company’de kullanılan demleme yöntemleri arasında syphon, chemex, cold brew, pour over (V60) ve aeropress yer alıyor.
Farklı tatlar denemekten korkmayanlar için sürpriz çekirdekler sunulan Federal Coffee Company’de müşterilerin damak tadına en çok uyan çekirdeklerin Guatemala, Kolombiya, Kenya ve Etiyopya olduğunu öğreniyoruz.

Federal Coffee Company’de ne içilir?
Ürün geliştirmede hiç hız kesmeyen Federal, bu yaz soğuk demlenen kahvenin doğal şuruplarıyla birleşiminden oluşan soğuk kahve kokteyliyle müşterilerini mest edecek.

Yorum Ekleyin :

İçeriklere yorum ekleyebilmek için lütfen kullanıcı girişi yapın.