Evinoks sektöründe bir ilki gerçekleştirdi “Smart Label” ödülünü kazandı
foodinlife.com.tr - haber / Eklenme Tarihi: 09.11.2017 15:46:40

Evinoks sektöründe bir ilki gerçekleştirdi “Smart Label” ödülünü kazandı

Geçtiğimiz günlerde İtalya ‘ da bu sene kırkıncısı gerçekleştirilen HOST 2017 Uluslararası Hospilitality fuarında“SMART LABEL “ ödülünü Evinoks kazandı. Fuara katılan, dünyadan seçilmiş tasarım ve teknolojisi inovatif ürünlerin sergilendiği özel tasarım holünde en önde sergilenen ürünü ile Evinoks, Bu ödülü ilk defa alan Türk endüstriyel mutfak firması oldu.

Evinoks; kurulduğu 1982 yılından günümüze açık büfe , servis hatları , pastaneler ve banket, servis ekipmanları gibi birçok ürün grubunda  ulusal ve uluslararası birçok firmanın proje ortağı ve ürün  sağlayıcısı oldu. Yapmış olduğu bu projelerde ve ürettiği ürünlerde sektörün ihtiyaçlarını  ve  teknolojik gelişmeleri, kendi tasarımları ile destekleyerek sürekli inovasyon  odaklı olmayı esas aldı. 2017 yılı itibari ile yürütmüş olduğu  projeleri ve ürettiği ürünleri ile  Evinoks, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığından  Ar GE Merkezi  ünvanını aldı.

Yönetim Kurulu Başkanı Coşkun İrfan “mevcut patent sayımızı arttırarak  sektöründe öncü olmayı hedefliyoruz. Hem Ar Ge Merkezi olmamız hem de aldığımız Smart Label ödülü 2018 hedeflerimizi daha da yukarılara çekti.” dedi

Sürekli daha iyinin ve farklının peşinde koçan Evinoks; 2000 yılından itibaren Tasarım ve Ar-Ge faaliyetlerini hızlandırarak ,2009 yılında  Tübitak 1507 KOBİ Ar-Ge Başlangıç Destek Programı kapsamında desteklenen Vital Buffet adındaki modüler açık büfe sistemi projesi için çalıştı. Tüm tasarım süreçlerinin kendi bünyesinde gerçekleştirdiği bu ürün grubu için modüler ürün gereksinimlerine yanıt  verecek  özel  ısıtma ve soğutma sistemleri geliştirildi. Vital buffet  ürün grubunda uluslararası gıda sunum standartlarının gerekliliklerini sağlayacak  servis sunum sıcaklıklarında servis yapılabilmesi sağlandı.

Ürünlerin tasarımsal çeşitliğinde  ihtiyaç duyulan servis tipine göre de farklı aksesuar alternatifleri geliştirildi. Bu sayede hem kahvaltı hem de öğlen yemeği gibi tüm  öğünlere ve tüm mekanlara uygun çözümler sağlandı. Bu ürün grubunun ilgili tasarım süreçlerinin tamamlanmasında sonra üretimi sırasında, Bilim Sanayi ve  Teknoloji Bakanlığı’nın “Teknolojik Ürün Yatırım Destek Programı“’ndan faydalanılması bakanlıkça kararlaştırıldı ve  seri üretim altyapısının kurulması bu programla desteklendi.

Ürünün  tasarımsal ve modülerliğinin esas alındığı  fonksiyon çeşitliliği ve yeterliliği uluslararası anlamda katıldığı yarışmalarda aldığı ödüller ile  de tescillendi.
İlk olarak, Design Turkey yarışmasında konsept ürün grubunda, 2013 yılında ITALYA’ da  “A DESIGN” tasarım ödülünü  ve  2017 yılında ise İtalya ‘ da bu sene 40. defa gerçekleştirilen HOST 2017 Uluslararası Hospilitality Fuarı’nda “SMART LABEL “ ödülünü kazandı
Evinoks; Bu ödülü  ilk defa alan TÜRK endüstriyel mutfak firması oldu.

Yorum Ekleyin :

İçeriklere yorum ekleyebilmek için lütfen kullanıcı girişi yapın.