Food in Life - Yiyecek, İçecek, Mekan ve Gastronomi Kültürü Portalı -
foodinlife.com.tr - haber / Eklenme Tarihi: 10.11.2017 09:55:31

Tchibo’nun organik kahvesi Privat Kaffee Latin Bio kahve tutkunlarına sunuldu

Tchibo, en kaliteli organik Arabica çekirdeklerden üretilen, yeni organik kahvesi Privat Kaffee Latin Bio ile kahve tutkunlarına bambaşka bir lezzet deneyimi yaşatıyor.

 

68 yıldır kahvede tazelik ve kalite denince akla ilk gelen markalardan biri olan Tchibo, zengin kahve çeşitlerini organik bir dokunuşla zenginleştiriyor. Tchibo’nun en yeni kahve çeşitlerinden biri olan Privat Kaffee Latin Bio; Honduras, El Salvador ve Peru gibi ülkelerin ve Orta ve Güney Amerika’nın en kaliteli organik Arabica çekirdeklerinin özenle harmanlanarak kavrulmasıyla elde ediliyor. BIO damgasına sahip Tchibo Privat Kaffee Latin Bio; hafif baharatlı, asitli ve kavun dokunuşlu bir lezzete sahip. Çekirdek ve öğütülmüş kahve olarak sunulan Privat Kaffee Latin Bio organik kahvelerinin satışından elde edilen gelir, Tchibo’nun Tanzanya’daki eğitim projesine de destek oluyor.

 

1949 yılında öğütülmüş kahveyi posta yoluyla gönderme fikriyle Almanya’da doğan Tchibo, kahvelerinin lezzeti, kalitesi, tazeliği ve çeşitliliğiyle fark yaratıyor. Tchibo, kahve tutkunlarına Brezilya’dan Afrika’ya, Guatemala’dan Kolombiya’ya, dünyanın dört bir yanından gelen en kaliteli kahveleri sunuyor. Kahvenin geleceğini de yatırım yapan Tchibo, kahvelerinin yüzde 40’ını sürdürülebilir kaynaklardan elde ediyor. Kahvede sürdürülebilirliğin en büyük destekçilerinden olan Tchibo, 2012 yılından beri Joint Forces programıyla küçük çiftlik sahiplerini eğiterek geleneksel tarımdan sürdürülebilir tarıma geçişte onların yanında oluyor. Ayrıca Tchibo, kurucu üyelerinden biri olduğu “The Coffee and Climate” girişimi ile 2010 yılından beri iklim değişikliğine karşı adaptasyon metotlarını göstererek ve gerekli ekipmanı sağlayarak yerel çiftçileri destekliyor.

Yorum Ekleyin :

İçeriklere yorum ekleyebilmek için lütfen kullanıcı girişi yapın.