Gelecekteki Sürdürülebilir Gıdalar Yenilikçi Tasarım Ödülleri açıklandı
foodinlife.com.tr - haber / Eklenme Tarihi: 02.01.2018 10:09:33

Gelecekteki Sürdürülebilir Gıdalar Yenilikçi Tasarım Ödülleri açıklandı

Bu yılki Gelecekteki Gıdalar Tasarım ödülünün sahibi 2017 Hollanda Tasarım Haftası’nda Symbiotic Autonomous Machine (SAM) adındaki robot tasarımlarıyla Marie Caye & Arvid Jense ikilisinin oldu.

En önemli uluslararası ödüllerden biri  olan sürdürülebilir gıdada yenilikçi tasarımlar için birçok rakip yarıştı. 1998’den bu yana sanatçıların ve tasarımcıların çalışmalarını destekleyen Hollanda Tasarım Haftası, onları "konfor bölgelerine meydan okumak" için zorlayarak geleceğe yönelik devrimci fikirleri ve yenilikçi çözümleri ödüllendiriyor.

2017 Gelecek Gıda Tasarım Ödülleri’nin sahibi Hollanda’dan
Bu yılın tasarım ödülü Symbiotic Autonomous Machine (SAM) ile jüriyi fetheden tasarım ikilisi Marie Caye & Arvid Jense’in  , teknolojik uzmanlığı eleştirel düşünceler ile birleştiren bir hibrid robota verildi. SAM adındaki hibrid robotla tanıştıktan sonra ondan bir soda istediğinizde olanlara şaşırabilirsiniz çünkü kendisi masrafları hesaplayacak ve - ödeme sonrasında - su ile kefir tahıllarından tek başına ürettiği bir içkiyi de size sunacak.

Alışılmadık robot, organik bir içecek yapmak için su kefir taneleri kullanarak küçük ölçekli bir otomatik gıda üretimi sağlamış oluyor. Üreticisi robot tamamen özerk. Elektrikle, yemek tarifleri, su ve tahılları yönetiyor ve fermente bir kokteyl üretebilen bağımsız bir varlık olarak düşünülüyor.

Fine Dining Lovers

Yorum Ekleyin :

İçeriklere yorum ekleyebilmek için lütfen kullanıcı girişi yapın.