Akdeniz mutfağının gözde lezzetleri “Greecology” ile İstanbul’da
foodinlife.com.tr - haber / Eklenme Tarihi: 18.02.2018 10:23:47

Akdeniz mutfağının gözde lezzetleri “Greecology” ile İstanbul’da

Yunan Adaları’nın ilham verici ruhunu, modern çizgilerin mitolojik dokunuşlarla buluştuğu mimarisi ve Akdeniz mutfağının en gözde lezzetleriyle İstanbul’a taşıyan “Greecology” Maslak 1453’te açıldı!

Akdeniz mutfağının nefis baharatlarıyla çeşnilendirilmiş Yunan lezzetleri ve efsaneleriyle dillere destan Yunan mitolojilerini kokteyllerinde yaşatan Greecology, eski Yunan mimarisinin modern ve şehirli yorumuyla büyük ilgi gören Maslak 1453 ile devam ediyor. 

Greecology, İstanbulluları büyüleyici Yunan Adaları’nın ferah, modern, ilham veren, etnik, iştah kabartan ve keyifli ruhuyla buluşturuyor!
Eski Yunan tapınaklarının heybetli sütunlarıyla girişte misafirlerini karşılayan Greecology, mimarisi Maslak 1453’te contemporary art tadında enstelasyonlarıyla,, sanatsal dokularla kendini gösteriyor. Mekanın perde sistemi bile materyal olarak kullanılan ve eski Yunan’da giyilen kıyafetlerin malzemesi ve tonlarından oluşturularak ruh bütünlüğü tamamen sağlanıyor.
‘Toplananlar’ anlamına gelen Elas kelimesinden yola çıkılarak oluşturulan dekorasyon, iki mitolojik tanrı arasında yok etme ve kurtarma üzerine ele alınan bir hikayeyi anlatıyor ve‘toplanan’ & ‘toplatılan’ insan, nesne ve eşyalar üzerine atıfta bulunuyor.

Ağırlanan tüm misafirlerin Yunan Adaları’nın ruhunu tam anlamıyla hissetmelerine özen gösteren ve bunu da ortaya çıkan etkileyici görünümle kanıtlayan “Studio Punto”nunGreecology Maslak 1453 için tasarladığı modern, özel aydınlatmalı şarap kavı da farkını ilk bakışta belli ediyor.

 “Greecology” benzersiz atmosferi ve lezzetleriyle kendine hayran bırakıyor!
Hünerli elleri ile gastronomi dünyasında dikkat çeken şef Gökhan Satık tarafından titizlikle hazırlanan Greecology Maslak 1453 menüsü sunduğu eşsiz Yunan lezzetleriyle mimarisi kadar hayran bırakıyor. Yunan ve Akdeniz mutfağının mezeleri, iştah kabartan deniz mahsulleri, Türkiye’de ilk defa sunulan Gyro ( Yunan dürümleri) ve Souvlaki (Yunan şiş kebapları) yanında ana yemeklerden Ballı Ahtapot ve 5 saat fırında pişirilerek hazırlanan dana kaburga Youvetsi mekanın imza yemeklerinin arasında yer alıyor.

Zengin peynir ve şarküteri çeşitlerinden ev yapımı reçellere uzanan kahvaltı seçenekleri ise güne adeta Yunan Adaları’nda başlamış gibi hissetmek isteyenleri bekliyor. Kahvaltı menüsünde bulunan omletler, gözlemeler, pancakeler, krepler, Yunan sosisleri ve Paylaşmak Güzeldir adlı kahvaltı tabağında yer alan humus ve paprikalar ile damaklarda unutulmaz izler bırakıyor.

Yemeklerin yanı sıra iddialı bir kokteyl bara sahip olan Greecology Maslak 1453, farklı sunumları ve özel Yunan içkileriyle hazırlanan reçeteleriyle ön plana çıkıyor. Jigger İstanbul’undanışmanlığı ile hazırlanan kokteyl menüsünde ApollonSantorini Sunset ve Greek Julep favoriler arasında yer alıyor. 


Yorum Ekleyin :

İçeriklere yorum ekleyebilmek için lütfen kullanıcı girişi yapın.