‘Gastronomiye İlham Veren Kadınlar’ farkındalık yaratmak için bir araya geldi
foodinlife.com.tr - haber / Eklenme Tarihi: 06.03.2018 15:58:09

‘Gastronomiye İlham Veren Kadınlar’ farkındalık yaratmak için bir araya geldi

Unilever Food Solutions’ın stratejik partnerliğinde yapılan, mutfakta olmak isteyen ve fark yaratmak için yeterli fırsata sahip olmadığını düşünen kadınların sesi olabilmek, onlara fırsatlar sunabilmek ve toplumun bakış açısını az da olsa değiştirebilmek için 6 Mart 2018’de “Gastronomiye İlham Veren Kadınlar” platformu Ertuğrul Özkök moderatörlüğünde ilk kez Raffles Hotel’de gerçekleştirildi.

Mutfağa çok yakışan kadına, yeme içme sektöründe fırsatlar sunarak Türkiye’de toplumsal cinsiyet eşitsizliğinin önüne geçmeye çalışacak olan bu platform ilk olarak bugün Ertuğrul Özkök moderatörlüğünde sektörden birçok ismi Raffles Hotel’de bir araya getirdi. “Yeme-İçme sektöründe kadın olmak nedir?” “Kadına sektörde pozitif ayrımcılık nasıl mümkün?” sorusuna; sektörün tecrübeli isimleri Mikla’nın şefi Mehmet Gürs, Nicole’ün şefi Aylin Yazıcıoğlu, Gram’ın şefi Didem Şenol, MSA Genel Müdürü Sitare Baras,WWF Türkiye Genel Müdürü Aslı Pasinli, TOİ’nin şefi İsmet Saz, Zula’nın şefi Üryan Doğmuş, Aman da Bravo’nun şefi İnanç Baykar, Unilever Food Solutions Yönetici Şefi Yasemin Ataman ve Big Chefs’in Kurucusu Gamze Cizreli ve genç yetenekler yanıt aradı.

Platformda, Unilever Food Solutions’ın desteği ile, mutfakta kadın için fırsat eşitliği ve kadına pozitif ayrımcılık konularında toplumda ortak bir farkındalık ve fikir birliği yaratmayı hedefleyen bu platformun amacı bu konuları tartışmanın yanı sıra ölçülebilir bir fayda yaratmak oldu. Aynı zamanda ihtiyaç sahibi kadınların eğitimine kaynak yaratan ve projeyle birlikte büyüyen bir platform oluşturuldu. Platformun 6 Mart’taki ilk buluşması ihtiyaç sahibi bir genç kadın şef adayına verilen bursun duyurusuyla tamamlandı. Zamanla büyüyecek bu platform ilk ölçülebilir faydasını bugün de sağlamış oldu.
“Gastronomiye İlham Veren Kadınlar” platformu ileriki buluşmalarında da sektördeki kadın liderler, şefler, iş ortakları ve öğrencilerle yapılacak birbirinden farklı ilham verici projelerle farkındalık yaratarak gastronomide kadınların güçlenmesine destek olacaktır.
Yorum Ekleyin :

İçeriklere yorum ekleyebilmek için lütfen kullanıcı girişi yapın.