Bu mekânlar Kars ziyaretinizin en lezzetli durakları olacak
foodinlife.com.tr - haber / Eklenme Tarihi: 07.03.2018 11:12:44

Bu mekânlar Kars ziyaretinizin en lezzetli durakları olacak

Kars; doğasıyla ve tarihi güzellikleriyle Türkiye’de kesinlikle ziyaret edilmesi gereken yerlerden… Yöresel lezzetleriyle de dikkat çeken Kars’ta lezzetli bir yemek yiyebileceğiniz çok fazla mekân seçeneği var. Restoranların menüsü ise oldukça zengin ve farklı yemeklerle dolu…

Han-ı Hanedan

Bir yandan yemek yerken bir yandan canlı müzikle eğlenebileceğiniz restoranların başında Han-ı Hanedan geliyor. Özellikle Kars’ın yöresel yemeği olan hangeli Han-ı Hanedan oldukça güzel yapıyor. Restoran, dekorasyonu ve çalışanların samimiyetiyle de oldukça keyifli bir seçenek.
Kamer

Kamer, Kars’ta yöresel yemek için en doğru adreslerden birisi. Hem yemekleri hem de çalışanlarının güler yüzlülüğüyle sizi oldukça memnun bırakacak. Gidenler özellikle aş çorbası ve Acem pilavını şiddetle öneriyor. Teoman’dan Nil Karaibrahimgil’e çok sayıda ünlü isim de Kars’ta yemek için burayı tercih etmiş.
Kars Kaz Evi

Kars’ın en meşhur lezzetlerinin başında kaz eti geliyor. Kaz etini denemeden Kars’tan dönmemelisiniz. Şehirde kaz eti en meşhur olan yer ise Kars Kaz Evi. Mekân ününü lezzeti kadar sahibi Nuran Teyze’nin (Özyılmaz) sempatik mizacına da borçlu.
Sugar Beet Cafe

Menüsündeki lezzetler kadar sunumlarıyla da dikkat çeken Sugar Beet Cafe, Kars’ta oldukça memnun kalacağınız yerlerden. Burası özellikle öğrencilerin Kars’ta en sevdiği yerlerin başında geliyor. Hem uygun fiyatlı hem de oldukça lezzetli yemekleriyle dikkat çekiyor. Ayrıca tarihi bir binada yer alması da ambiyansı açısından sizi etkileyecek.
Hürriyet

Yorum Ekleyin :

İçeriklere yorum ekleyebilmek için lütfen kullanıcı girişi yapın.