KasapDöner’i kadınlar yönetiyor!
foodinlife.com.tr - haber / Eklenme Tarihi: 08.03.2018 10:23:46

KasapDöner’i kadınlar yönetiyor!

Türkiye’nin hızla büyüyen gıda markalarından KasapDöner, kadın istihdamına önem veren markalar arasında ilk sıralarda yer alıyor.

KasapDöner Genel Müdürü Bahar Özürün, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü için düşüncelerini kaleme aldı.
 
“Bugün, aslında bu kadar yüceltilen, ama maalesef gündemimizde hep acı haberlerle yer alan kadınların günü… İş yaşamında eşitlik değil, sadece eşit haklar isteyen kadınların günü…
Cinsiyet eşitliğinde 144 ülke arasında 130. olan sadece 100 bin kadın girişimciye sahip, üst düzeyde kadın yönetici oranı yüzde 25, kadın genel müdür oranı sadece yüzde 15 olan bir ekonomide, kadın istihdamı ve kadın girişimciliğine destek veren, veteriner hekiminden döner ustasına, şube müdüründen garsonuna kadar her düzeyde kadın çalışana ve yönetimde yüzde 75 kadın oranına sahip olan bir firmanın, KasapDöner’in Genel Müdürü olmaktan gurur duyuyorum.
Kadın çalışan sayısını artırma konusunda başlattığımız çalışmalara hız kesmeden devam ediyoruz. Şu an bazı şubelerimizde kendi yetiştirdiğimiz kadın döner ustalarımız dönerlerimizin başında alın teri döküyor, aynı şekilde lavaş ustaları, ızgara ustaları, şube müdürleri ve kasiyerlerimiz de ağırlıklı olarak kadınlardan oluşuyor. Kadına desteğimiz sadece personele değil, girişimci adaylarımıza da uygulanıyor.
Firmamızın dışında, sektörümüzde de kadına yönelik pozitif ayrımcılık çalışmalarına destek veriyoruz. Perakende ve tüketici malları sektörlerinde çalışan kadın liderlerin desteklenmesi, sayılarının artırılması ve gelişimlerine katkıda bulunulması amacıyla kurulan LEAD Network Europe’un Türkiye ayağında yer alıyoruz. Sektörümüzde yer alan tüm kadın yöneticilerimizi, dernekleşen ilk üye ülke olmanın yanında tüm topluluk içinde en hızlı büyüyen üye olmayı başaran LEAD Network Türkiye’nin bir üyesi olarak kadının iş hayatındaki rolünün geliştirilmesine katkıda bulunmaya davet ediyoruz.
Bir ekonomi ancak kadınların hem istihdam hem de girişimcilikte daha fazla yer almasıyla gelişebilir. Bu yüzden, bundan sonra da kadınlarımızı “elinin hamuruyla erkek işine karıştırmaya” devam edeceğiz, çünkü inanıyoruz ki, kadınlarımız her işi başarabilir ve kadın eli değen her şey güzelleşir.”
 

Yorum Ekleyin :

İçeriklere yorum ekleyebilmek için lütfen kullanıcı girişi yapın.