ETÜDER Geleneksel Yıllık Değerlendirme Toplantısı’nda dijitalleşmenin önemi vurgulandı
foodinlife.com.tr - haber / Eklenme Tarihi: 12.03.2018 17:56:54

ETÜDER Geleneksel Yıllık Değerlendirme Toplantısı’nda dijitalleşmenin önemi vurgulandı

ETÜDER (Ev Dışı Tüketim Tedarikçiler Derneği), Geleneksel Yıllık Değerlendirme Toplantısı’nı bugün Swissotel The Bosphorus Istanbul’da gerçekleştirdi.

Toplantı, ETÜDER Başkanı Melih Şahinöz’ün açılış konuşması ile başladı. Şahinöz, açılış konuşmasının ardından 2017 EDT pazarı değerlendirmesi hakkında fikirlerini paylaştı. “Ev dışı tüketim, beşer yıllık kalkınma planlarında ticaretin geliştirilmesi alanında düzenlenen komitede yer alması ile devlet tarafından resmen tanındı” diyen Melih Şahinöz, ETÜDER’in gerçekleştirdiği planlardan ve trendlerden bahsetti. Organik kavramının yerini sağlıklı ve doğal ürünlere bıraktığını ifade eden Şahinöz, ETÜDER üyelerinin artık teknolojiyi dost edinmeleri gerektiğini vurguladı. 

“Dijital dönüşüm dünyayı değiştiriyor”
ETÜDER Başkanı Melih Şahinöz’ün konuşmasının ardından Unilever Food Solutions Genel Müdürü Önder Arsan, EDT sektörü ve dijital dönüşüm konusunda bir sunum gerçekleştirdi. Gelişen teknolojinin dünyayı etkisi altına aldığını belirterek sunumuna başlayan Arsan, Türkiye’de sosyal medyanın aktif olarak kullanıldığını ifade etti. “Dijitalleşme aynı zamanda kültürel değişimi de hızla getiriyor. Daha az okuyor, daha çok izliyoruz. Biz UFS olarak dijitalleşmeyi yakından takip ediyoruz. Son olarak Facebook’tan canlı demolarımıza başladık. Özetle dijital dönüşüm dünyayı değiştiriyor” sözlerine yer veren Önder Arsan, Güvenilir Eller programı ile şu ana kadar 26 bin kişiye ulaştıklarını vurgulayarak konuşmasına son verdi. 

Arsan’ın ardından ise Kredico CEO’su Ender Varlık, “Kredi Risk Yönetimi/Dijital Dönüşüm”, Bloomberg HT Genel Yayın Yönetmeni Cüneyt Başaran ve Ekonomi Koordinatörü Gökhan Şen, “2017’den Kalanlar-2018’in Öngörüleri” başlıklı panelde görüşlerini aktardı.Konuşmaların ardından ETÜDER Başkanı Melih Şahinöz, toplantının sponsorluğunu üstlenen Unilever Food Solutions Genel Müdürü Önder Arsan’a plaket takdim etti. Şahinöz, ETÜDER olarak hep birlikte daha güzel ve daha kazançlı günlere kavuşma dileğiyle toplantıya son verdi.

Yorum Ekleyin :

İçeriklere yorum ekleyebilmek için lütfen kullanıcı girişi yapın.