Four Seasons Hotel Sultanahmet İle Kastamonu lezzetlerine yolculuk
foodinlife.com.tr - haber / Eklenme Tarihi: 13.03.2018 09:08:51

Four Seasons Hotel Sultanahmet İle Kastamonu lezzetlerine yolculuk

Mimari dokusu, zarif sunumları ve servis kalitesi ile açıldığı günden itibaren Sultanahmet’in simge yapılarından olan Four Seasons Hotel Sultanahmet, yöresel mutfak etkinliklerine bir yenisini daha ekliyor ve 5-15 Nisan günleri arasında Kastamonu’nun geleneksel lezzetlerini ve İksirli Çiftlik’in ürettikleri ile yorumladığı doğal tatları misafirleri ile buluşturuyor. Konuk şef Evren Deniz’in imzasını taşıyan özel tatlar Seasons Restaurant’ın zarif sunumuyla birleşerek, şehrin zengin yemek kültürünü lezzet tutkunlarına sunuyor.

İksir Resort Town & İksirli Çiftlik’in Executive Chef’i Evren Deniz yeşilin tonlarıyla bezeli, doğası ve mükemmel atmosferi ile dikkat çeken Kastamonu’nun yerel lezzetlerini Four Seasons Hotel Sultanahmet’in mutfağına taşıyor. 1926 yılında yapılan bir konakla birlikte, doğa, kültür, doğal beslenme ve yöresel lezzetleri misafirlerine sunan İksir Ailesinin hayallerinin sonucu hayata geçen mekânın şefi, otel için damaklardan silinmeyecek lezzetlerden oluşan bir menü hazırladı.

 

Kastamonu’ya doğru bir yolculuğa çıkaran menüde iştah açıcılar olarak, Fasulye Turşusu, Kanlıca Mantar Turşusu, Pastırma, Daday Tereyağı, Siyez Buğdayından Katkısız Ekşi Mayalı Ekmek ön plana çıkan tatlar arasında. İştah açıcıları ise Ihlamurlu Pum Pum Çorbası, Sütlü Kestane Çorbası, Kızılcık Çorbası’ndan oluşan çorba üçlemesi izliyor. Orman Mantarlı Doğal Ot Kavurma, Cevizli Siyez Unlu Erişte, Müsellim Sarma, Siyez bulgurlu Ekşili Pilav ara sıcaklar olarak sunuluyor. Serpme olarak servis edilen ana yemekler; çiftliğin kendi tavukları ile Fırınlanmış Banduma ve Kel Simitli Tiridi damakları fethediyor. Ana yemekler arasında ikram edilen Kiren (kızılcık) Şerbeti ise unutulmaya yüz tutan mutfak tatlarından birisi. Tatlılardan Üryan Tırtıl ve ikram olarak sunulan Kastamonu Çekme Helvası menü için mükemmel bir bitiş sağlıyor.

 

Four Seasons Hotel Sultanahmet’in avlusunda konumlanan restoranı Seasons’ta, 5-15 Nisan günlerinde, öğle ve akşam bu özel tadım menüsünü deneyimlemenin yanı sıra kahvaltıda İksirli Çiftlik’in leziz ürünleri tadılabilir. Aynı zamanda arzu edenler İksirli Çiftlik’in doğal ürünlerini satın alabilir.

Yorum Ekleyin :

İçeriklere yorum ekleyebilmek için lütfen kullanıcı girişi yapın.