Şef Fikret Özdemir “Üstün Lezzet Ödülü”nde Türkiye’yi temsil edecek
foodinlife.com.tr - haber / Eklenme Tarihi: 16.04.2018 09:42:20

Şef Fikret Özdemir “Üstün Lezzet Ödülü”nde Türkiye’yi temsil edecek

2005 yılından bu yana Belçika’nın Brüksel kentinde International Taste & Quality Institute’ün (iTQi) düzenlediği “Üstün Lezzet Ödülü”nün (Superior Taste Award) uluslararası arenada 90 tanınmış şefin yer aldığı jüri ekibine Fikret Özdemir ikinci kez davet edildi.

iTQi şefler ve sömeliyelerden oluşan bağımsız bir kuruluş olarak, dünyanın dört bir yanından gelen tüketici yiyecek ve içeceklerini test etme ve üstün lezzetli olanları tanıtma üzerine faaliyet gösteriyor. Avrupa’nın en prestijli 15 Aşçılık ve İçecek Dernekleri arasından seçilmiş iTQi’da Kıbrıs, Lord’s Palace Hotel’in tanınmış Executive Chef’i Fikret Özdemir Dünya’nın çeşitli ülkelerinden katılan 90 jüriden biri olarak Türkiye’yi ve aynı zamanda yakın zamanda yerleşmiş olduğu KKTC’yi uluslararası platformda temsil edecek.Birçok farklı kategoride Avrupa’nın en başarılı yiyecek ve içeceklerini test ederek, yıldızlandıracak olan jüri ekibinde bir kez daha yer almaktan dolayı duyduğu gururu belirten Şef Özdemir, Türk mutfağının öneminin ve değerinin bilinmesi gerektiği üzerinde dururken, KKTC ve Türkiye’yi en iyi şekilde temsil edeceğini ve kendine duyduğu güveni de vurguluyor.

Ödülün amacı;distribütörler ile tüketicilere yiyecek ve içecek ürünlerinin ayırt edilebilmesi için gerekli pazarlama araçları ve görüşlerini sağlamak. “Üstün Lezzet Ödülü” nün en önemli avantajlarından biri satışlarda yarattığı pozitif etki. Büyük prestije sahip ve tüm dünyada tanınan, saygın bir tadım sertifikasına sahip olmak ve bunun verdiği güven ile bilinirlik arttırmak, katılımcı markalar açısından büyük önem teşkil ediyor.
100’ün üzerinde ülkeden birçok farklı kategoride küçük, orta ve uluslararası ölçekli firmaların değerlendirildiği bu prestijli yarışmada Şef Fikret Özdemir, yeni lezzetleri keşfetmenin ve deneyimli jüri ekibinin de desteği ile piyasaya katacakları yeniliklerin heyecanını yaşadığını belirtiyor. Bugüne kadar Üstün Lezzet Ödülleri’nin ödüllendirme ve değerlendirme sisteminin piyasada birçok gelişime öncülük ettiğini belirten Şef Özdemir, değerlendirme sonucunda katılımcılara gizlice verilen tavsiye ve yorumların firmalara ve dolayısı ile sektöre kattığı değerin üzerinde duruyor.
29 Nisan’da Brüksel’de başlayacak olan tadımlar için hazırlığını yapan ünlü Şef Fikret Özdemir, heyecanla sıra dışı tatlar bulmayı bekliyor.

Yorum Ekleyin :

İçeriklere yorum ekleyebilmek için lütfen kullanıcı girişi yapın.