Healin Foods bambaşka bir konsept ile sağlıklı yaşama dokunuyor
foodinlife.com.tr - haber / Eklenme Tarihi: 24.06.2018 09:52:14

Healin Foods bambaşka bir konsept ile sağlıklı yaşama dokunuyor

İstanbul Teşvikiye’de yepyeni bir sağlıklı yaşam platformu yaratmak amacıyla hizmet veren Healin Foods, adının çağrıştırdıklarını yaşatmayı başarıyor. Mevsimsel menüsü ile sağlıklı yaşama farklı çözümler sunan Healin Foods’a dair her şeyi Genel Müdürü Dr. Koshlendra Pratap’dan dinledik.

Healin Foods’un hikâyesi Gedik Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hülya Gedik ile Dr. Koshlendra Pratap’ın yollarının bir wellness merkezinde kesişmesi ile başlıyor. Hülya Gedik’in uzun yıllardır benimsediği doğal hayat tarzını kendi girişimi olacak bir wellness projesiyle devam ettirmek istemesiyle atılan tohumlar, Gedik Sağlık şirketinin kurulmasıyla hayata geçiyor ve Healin Foods bu projenin ilk adımını ifade ediyor.


“Bizim için wellness’in temeli yediğimiz yemeklerdir”
Tamamen farklı konsepti ile yeme içme alışkanlıklarına sağlık getiren Healin Foods hakkında Pratap şu bilgileri paylaşıyor: “Bizim için wellness’in temeli yediğimiz yemeklerdir. ‘Doğal, taze, temiz yemek’ önceliğini vurguladığımız menümüzde, tüm diyet ihtiyaçlarını kapsayacak bir bakışla vegan, vejetaryen, glutensiz seçeneklerin yanı sıra zengin proteinler, sağlıklı yağlar gibi seçenekleri daha iyi tanıtmak, yaygınlaştırmak ve erişilebilir bir sağlık hareketine öncü olmak amacı güdüyoruz. Besin dediğimiz bize enerji vermeli; bağışıklığımızı güçlendirerek hastalıklardan korumalı; berrak ve güçlü bir zihin sağlamalı. Ve hatta toksinleri vücudumuzdan atmamızı sağlayıp, bizi canlandırmalı ve gençleştirmeli. İşte Healin Foods markasını bu saydığımız öncelikleri temel ilkelerimiz olarak kabul ederek inşa ettik. Restoranımız ve marketimizle yemek yemenin yaşamsal önemini vurgulayan bir hayat tarzının savunucusu olmayı amaçlıyoruz.”

“Mevsim değiştikçe menümüzü güncelliyoruz”
Healin Foods’un kuruluş nedenlerinin başında, beslenme duyarlılığı ve bilgisi olan kişilerin rahatlıkla gidebileceği, beslenirken sağlığı tehdit etmeyecek yiyecek ve içecekleri sunacak bir restorana ihtiyaç olduğunu fark etmek geliyor. Pratap, “Sağlığın birincil öncelik olduğu bir restoranın bu şekilde benimsenmesi son derece ümit verici. İstanbullu nüfusun yanı sıra, hem şehir dışından gelen misafirlerin, hem de yabancı misafirlerin içten ilgisi ve takdiri bizi çok mutlu etti” sözleriyle hissettiklerini ifade ediyor. Gıdaların yetiştikleri mevsimde tüketilmesi gerektiğine inandıklarını ve mevsim değiştikçe menülerini güncellediklerini ifade eden başarılı iş adamı, “Mutfağımıza katkı maddeli ürünler, işlenmiş şeker, un, beyazlaştırılmış tuz girmiyor; organik ve iyi tarım ürünleri, iyi yağlar, yüksek protein, az karbonhidrat ve Himalaya tuzu kullanıyoruz. Healin Foods olarak ülkemizden ve dünyadan türlü geleneklerin ve aynı zamanda yeniliklerin zenginliklerini aynı heyecanla benimsedik. ‘Süper besin/Super food’ olarak tanımlanan, dünyanın sağlık faydası en yüksek besin kaynaklarını mutlaka her ürünümüze dâhil ediyoruz. Bu besinleri her bir ürünümüzde yaratıcı ve lezzetli bir şekilde kullanmak bizim menümüzün temelini oluşturuyor” açıklamalarıyla büyük bir özen ile hazırlanan menüleri hakkında bilgiler veriyor.Healin Foods wellness kültürü ile büyümeyi hedefliyor
Sağlıklı yaşam kavramının gündemde olduğu ve bilincin arttığını ifade eden Pratap, Healin Foods’un gelecek planları hakkında şu açıklamalara yer veriyor: “Healin markasıyla yaratmak istediğimiz bilinç şöyle; wellness kültürü etrafında bir araya gelecek, kendi bedenine ve dünyaya saygı ve sevgiyle yaklaşan bireylerden oluşan bir topluluğu bir araya getirmek. Bu yolda Healin Foods olarak bir sonraki adımımız; organik ve doğal ürünlerin bulunduğu marketimizi açmak. Ve tabii ki yola çıkış nedenimiz olan wellness otelimiz. Bu projemizi de bu yıl içinde hayata geçirmeyi planlıyoruz.”
 

Yorum Ekleyin :

İçeriklere yorum ekleyebilmek için lütfen kullanıcı girişi yapın.