New York’un efsane lezzetleri İstanbul’da
foodinlife.com.tr - haber / Eklenme Tarihi: 09.10.2018 09:32:23

New York’un efsane lezzetleri İstanbul’da

Dünyanın en lezzetli hamburgerini “yolüstü hamburgercisi” konsepti ile Türkiye’ye getiren New York’un ünlü gurme hamburgercisi Shake Shack yeni hamburgeri Pickled Jalapeno ile burger sevenler bu kış hafif acılı bu lezzetin tadına hayran kalacak.

Kızarmış shallots soğan, jalapenos turşu ve sriracha sos eşliğinde sunulan %100 Angus dana eti ile acıyı birleştirmek isteyenlerin tercihi olacak olan bu yepyeni lezzet sadece kısıtlı bir süre için Shake Shack şubelerinde olacak.

%100 Angus dana etinden yaptığı hamburgerlerle 2004‘te New York’ta başladığı hikayesine İstanbul’da devam eden Shake Shack, gurme hamburgerlerin İstanbullular tarafından da sevilmesiyle beraber, kısa zamanda 3 mağazaya ulaştı. Lezzetli hamburgerlerinin yanı sıra hot dog ve custard’larıyla da ünlü Shake Shack restoranlarında, klasik tatların dışında İstanbul’a özgü seçeneklere de yer veriliyor. Et yemeyenler için vejeteryan hamburgerine de yer verilen menüde, yemek sonrası vanilyalı ve çikolatalı yoğun Shack dondurmasından taze olarak hazırlanan lezzetli concrete’lerden mutlaka denemelisiniz.

ABD’li yatırımcı Danny Meyer’in kurduğu Shake Shack, ilk olarak 2004 yılında New York’taki Madison Square Park’ta doğdu. Marka, ilk mağazasını Mayıs 2013’te İstinyePark AVM’de açtı. Bunu Mart 2014’te Acıbadem Akasya AVM mağazası izledi. 2017 Eylül ayında ise Vadi İstanbul mağazasını açtı.

Yorum Ekleyin :

İçeriklere yorum ekleyebilmek için lütfen kullanıcı girişi yapın.