Ajjna’nın özgün restaurant kültürü sizi alıp götürecek
foodinlife.com.tr - haber / Eklenme Tarihi: 11.10.2018 09:37:37

Ajjna’nın özgün restaurant kültürü sizi alıp götürecek

Mustafa Yaşaroğlu’nun 8 ülkeye yaptığı seyahatler, aldığı mutfak sanatları eğitimleri ve alanında uzman kişilerle aylar süren çalışması sonucunda ortaya çıkan Ajjna, yerel ve sezonluk malzemeleri kullanarak, İtalyan mutfağı başta olmak üzere, dünya mutfağının klasik lezzetlerini kendine has ve özgün şekilde yorumluyor

Hint felsefesinde keyif almayı sembolize eden ve üçüncü gözü içine alan çakranın adı olan Ajjna, ismine uygun bir şekilde menüsü ve mimarisi ile alışılmışın dışında bir çizgiye sahip. Mustafa Yaşaroğlu’nun 8 ülkeye yaptığı seyahatler, aldığı mutfak sanatları eğitimleri ve alanında uzman kişilerle aylar süren çalışması sonucunda ortaya çıkan bu yeni mekân, misafirlerine unutulmaz bir deneyim sunuyor.

 

Ajjna’nın mutfağı, toprak anadan faydalanmayı misyon edinerek güneşin, toprağın ve yağmurun dengesi ile özgün, mevsiminde yetişen doğal meyve, siyes buğdayı, sebze, et ve süt ürünlerini mutfağından eksik etmeyerek yemeklerinde sağlıklı beslenmeyi esas alıyor. İtalyan ve dünya mutfağı tariflerinin bir araya gelerek harmanlandığı, farklı sunum ve pişirme tekniklerinin kullanılarak hazırlanan menüsü ile farkını ortaya koyuyor.


Mutfağın başında sektörün tanınan ismi Chef Sezgin Can, işletme müdürlüğünde Belma Anıl ile birlikte alanında uzman Ajjna ekibi hem görsel şölen hem de geniş yelpazeli menüsü ile misafirlerine unutulmayacak bir ziyafet sunuyor.

Yorum Ekleyin :

İçeriklere yorum ekleyebilmek için lütfen kullanıcı girişi yapın.