Kahvenin çekirdekten fincana doğal yolculuğu NESCAFÉ ile İstanbul Coffee Festival’deydi
foodinlife.com.tr - haber / Eklenme Tarihi: 12.10.2018 09:23:56

Kahvenin çekirdekten fincana doğal yolculuğu NESCAFÉ ile İstanbul Coffee Festival’deydi

NESCAFÉ, kahvenin birleştirici gücüyle 5 yıldır kahve tutkunları için cazibe merkezi haline gelen İstanbul Coffee Festival’de bu yıl da yerini aldı. Kahvenin çekirdekten fincana doğal yolculuğunun ve sürdürülebilirlik çalışmalarının keyifli etkinliklerle aktarıldığı standıyla kahveseverlerin ilgi odağı olan NESCAFÉ, aynı zamanda SCA Barista Şampiyonası’nın kahve çekirdeği sponsorluğunu üstlendi.

İstanbul Coffee Festival, 20-23 Eylül tarihleri arasında KüçükÇiftlik Park’ta kahveseverleri ağırladı. NESCAFÉ de festivalde yerini alarak kahvenin çekirdekten fincana doğal yolculuğunu ve kahve keyfinin nesiller boyu sürdürülebilirliği için yürüttüğü çalışmaları katılımcılarla paylaştı.

Festival sırasında “Çekirdekten Fincana Kahvenin Hikayesi” belgeselini hazırlayan Coşkun Aral’ın kahvenin üretim sürecini yakından izlediği Meksika çekimlerine ilişkin detayları paylaştığı bir söyleşi gerçekleştirildi. Dileyenler QR kod Youtube’dan belgeseli izleme fırsatına da sahip oldu.

NESCAFÉ standı dört gün boyunca pek çok keyifli etkinliğe ev sahipliği yaptı. Genç ve yetenekli baristaların hem göze hem damağa hitap eden kahve denemeleri yaptığı yarışmalar izleyenlere heyecanlı anlar yaşattı. Yarışmaların kazananlarına üzerlerinde kendi isimlerinin bulunduğu barista kitleri hediye edildi.

Ev Dışı Tüketim sektörüne özel çözümler sunan Nestlé Professional, dört gün süren festival boyunca premium kahve makinesi NESCAFÉ Milano Combi’yi kahveseverlerle buluşturdu. NESCAFÉ Milano ustalığı ile kahve uzmanlığını ileriye taşıyan Combi, farklı, özelleştirilmiş ve çok sayıda taptaze kahve lezzetini aynı anda sunmayı sağlayan özelliğiyle etkinlikte dikkatleri çekti. Standı ziyaret edenler, NESCAFÉ Superiore çekirdek kahveyi deneyimleme fırsatı da buldu. Özellikle yağmur ormanları birliği sertifikasına sahip NESCAFÉ Superiore çekirdek kahve ile yapılan buzlu kahveler tüketilciler tarafından beğeni ile karşılandı. Tüketiciler, Nestlé Professional baristaları eşliğinde Latte Art’lı kahve hazırlama tekniklerini öğrenip deneyimleme fırsatı yakalarken, NESCAFÉ Superiore kahve tutkunlarının gönlünü çelen özel harmanıyla büyük beğeni topladı.

SCA Barista Şampiyonası’nın kahve çekirdekleri Nescafé’den

NESCAFÉ, İstanbul Coffee Festival kapsamında SCA-Speciality Coffee Association (Nitelikli Kahve Birliği) tarafından Dünya Barista Şampiyonası’nın Türkiye ayağı için düzenlenen Barista Şampiyonası’nın kavurma ve Latte Art kahve çekirdeği sponsorluğunu da üstlendi. Şampiyona boyunca farklı kategorilerde hazırlanan deneysel ve uzmanlık gerektiren kahvelerde NESCAFÉ’nin

özenle seçtiği kahveler ve aynı zamanda Latte Art kategorisine özel olarak NESCAFÉ Milano markasının çekirdek kahvesi NESCAFÉ Superiore kullanıldı.


Yorum Ekleyin :

İçeriklere yorum ekleyebilmek için lütfen kullanıcı girişi yapın.