Yılın en tatlı günü "Journee Patisserie et Boulangerie" Hilton İstanbul Bosphorus’ta gerçekleşti


foodinlife.com.tr - haber / Eklenme Tarihi: 12.12.2018 09:26:04

Yılın en tatlı günü "Journee Patisserie et Boulangerie" Hilton İstanbul Bosphorus’ta gerçekleştiYılın En Tatlı Günü, Şehrin ‘ilk ve tek artisanal Pâtisserie ve Fırıncılık’ Festivali Journée Pâtisserie et Boulangerie, 8 Aralık Cumartesi Günü tatlıseverleri buluşturdu!

Fransa’nın dünyaca ünlü tatlı & patisserie kültürünün Türkiye’deki profesyonel temsilcileri ve bu kültürün sevenleriyle buluştuğu ’Journée Pâtisserie et Boulangerie’, Fransız Ticaret Odası ortaklığında ve Renault ana partnerliğinde 8 Aralık Cumartesi Günü Hilton İstanbul Bosphorus’ta 800’e yakın kişinin katılımı ile gerçekleşti.

Tatlı, patisserie ve fırıncılık kültürünü Fransa ve Türk mutfağı başta olmak üzere birçok mutfaktan farklı lezzetler ile sunan ve misafirlerine unutulmayacak bir deneyim yaşatan ’Journée Pâtisserie et Boulangerie’, 2018’i tatlı bitirmek isteyenleri bir araya getirdi.

Çikolata’dan katmere 100’e yakın tatlı çeşidi gün boyunca tadıldı
Konukların baştan çıkaran lezzetlerden gün boyu sınırsız olarak tatma imkanı sunan ‘Journée Pâtisserie et Boulangerie’ye aralarında Le Cordon Bleu, Baylan, Magnum, Toi, Selamlıque, Dimes, Nestle, Beta Tea, Sour&Sweet Bakery, Dem, Doğan Kaymaklı, Coffee Sapiens, Kronotrop, Girandola, The Merengist, Tiramisu Duca, La Reine, CarrefourSA, Patisserie Pate, Coca-Cola, Develi Baklava, Erenköy Şerbet, Hilton İstanbul Bosphorus, İsmek, Levent Börekçilik, Katmerci Zekeriya Usta, Kek Perisi, Krispy Kreme, Mua, Muhteşem Çikolatalı, Nino Bakery, Pioppo, Rational, Ronnefeldt, Baking Room, Sırçacı14, Suflör, Sweet&More Patisserie, Tandır Kadayıf Künefe, The Steeve gibi çok sevilen birçok marka katıldı. Akşam üzeri tadımlar bir konser eşliğinde son buldu.

Eşsiz güzellikteki çikolata, pastane ve fırıncılık ürünlerini yakından tanımak ve deneyimlemek isteyen herkes ile seneye Journée Pâtisserie et Boulangerie’de görüşmek üzere!

Yorum Ekleyin :

İçeriklere yorum ekleyebilmek için lütfen kullanıcı girişi yapın.