Park Hyatt Istanbul– Maçka Palas ‘Intimate Tea Time in Style’ konsepti ile özel bir çay lezzeti sunuyor
foodinlife.com.tr - haber / Eklenme Tarihi: 23.01.2019 09:37:07

Park Hyatt Istanbul– Maçka Palas ‘Intimate Tea Time in Style’ konsepti ile özel bir çay lezzeti sunuyor

Mimari dokusu, özenle tasarlanmış odaları ve seçkin lezzetler sunan mekanları ile fark yaratan Park Hyatt Istanbul – Maçka Palas, misafirlerine ‘Intimate Tea Time in Style’ konsepti ile de özel bir çay deneyimi sunuyor.

İtalyan mimar Guilio Mongeri tarafından 1922 yılında inşa edilen Maçka Palas, İstanbul’daki en güzel yapılardan biri. 2008 yılında ise bu bina gözde konaklama merkezlerinden birine dönüşerek Park Hyatt Istanbul – Maçka Palas adıyla hizmete açılıyor. Lüks konaklama hizmetleri, dünya mutfaklarından özel lezzetleri ile adından söz ettiren Park Hyatt Istanbul, ‘Intimate Tea Time in Style’ konsepti ile de misafirlerine keyifli anlar yaşatıyor. Çay saati konseptini ve detaylarını konuşmak üzere Park Hyatt Istanbul- Maçka Palas F&B Müdürü Tarık Cengiz ile bir araya geldik. Park Hyatt’ın kişiselleştirilmiş lüks deneyimler sunan, sanat ve gurme aktivitelerini içselleştirmiş global bir otel markası olduğunu hatırlatan Cengiz, çay saatleri ile ilgili olarak şu bilgileri aktarıyor: “‘Intimate Tea Time in Style’ konseptiyle hafta içi her gün 15:00-18:00 saatleri arasında Park Hyatt-The Lounge da vejetaryen sushi, somonlu sandviç, sebzeli kiş, ekler, üzümlü scone, çilekli milföy, truffle çikolata ve macaron gibi yiyeceklere sıcak olarak su böreği ve briyoş kullanılarak hazırlanmış tostlar ile şık, elegant ve aynı zamanda otantik bir açık büfe çay saati deneyimi sunuyoruz. Misafirlerimiz açık büfe ile birlikte sınırsız çay, kahve servisi alırken aynı zamanda çay saatine özel bir fiyat ile şampanya da tercih edebiliyorlar. Çay saatimizi piyano, arp, çello müzikleri eşliğinde, şehirin tüm gürültüsünden uzak bir atmosferde servis ediyoruz.”

“Dünyanın farklı bölgelerinden 18 çay çeşidi sunuyoruz”
Dünyanın farklı bölgelerinden özenle seçilmiş ilk hasat siyah, yeşil, beyaz, oolong, bitki ve meyve olarak 18 çeşit çay sunduklarını belirten Cengiz, “En kaliteli yaprak çayları usulüne uygun şekilde demliyor ve yanında 3 dakikalık kum saatiyle birlikte servis ediyoruz. Bizim için bir çayın doğru sıcaklıkta, doğru süre içinde demlenmesi önemli ve buna göstermiş olduğumuz özen sayesinde misafirlerimiz çaylarını en ideal lezzetinde ve sıcaklığında keyifle içebiliyorlar. İlgiden dolayı yazın da devam ettirdiğimiz çay saatimizde kum saati formunda bizim için özel tasarlanmış buzla çay demleme ünitelerimizi de kullanarak soğuk çaylar da servis ettik” diyor.
 
“Türk çayımız da en çok tercih edilenler arasında”
Cengiz, özel reçetelerle sunum yaptıklarını belirtiyor ve sözlerine şöyle devam ediyor: “Çay saati denilince elbette ki akla ilk gelen İngiliz usulü çaya süt ekeleyerek iyi kalite porselen fincanlarda içmek fakat biz siyah çayımızı da Park Hyatt’a özel bir reçete ile harmanlattığımız için ince belli el yapımı bardaklarda servis ettiğimiz Türk çayımız da en çok tercih edilenlerden. Bununla birlikte tek kişilik porselen demliklerde servis ettiğimiz diğer yaprak çaylarımızdan detox, İstanbul, English breakfast çayları da tercihte öne çıkan çaylarımız.” Konsept çay saati olsa da Park Hyatt Istanbul – Maçka Palas’ta 8 çeşit kahve de sınırsız olarak servis ediliyor. Türk kahvesi dahil olmak üzere bütün kahveler kafeinsiz olarak da hazırlanabiliyor. Ayrıca menüde 3 çeşit kombucha yani ‘probiyotik çay’ seçeneği de mevcut.
 
 Yorum Ekleyin :

İçeriklere yorum ekleyebilmek için lütfen kullanıcı girişi yapın.