14 Türk Şef, Basque Culinary Center ile Gastronometro’da bir araya geldi
foodinlife.com.tr - haber / Eklenme Tarihi: 11.02.2019 10:12:13

14 Türk Şef, Basque Culinary Center ile Gastronometro’da bir araya geldi

Metro Türkiye’nin gastronomi keşif platformu olarak hayata geçirdiği Gastronometro, Türk mutfağı ile dünya gastronomisi arasında köprü kurmak hedefiyle sektörde fark yaratan birçok işbirliğine imza atıyor. Gastronometro, dünyanın en yaratıcı mutfak okullarından Basque Culinary Center ile yaptığı işbirliği kapsamında gastronomi profesyonellerini bir araya getirdi, 14 Türk şef ileri mutfak teknikleri eğitimi almasının ardından Türkiye’de bir ilk olarak Basque Culinary Center sertifikasına sahip oldu.

Türk şeflerine dünya gastronomisinin kapılarını açmak ve Türk mutfağı ile dünya gastronomisi arasında köprü kurma hedefiyle birçok öncü projeye imza atan Gastronometro, uluslararası üne sahip okul ve şeflerle yaptığı iş birliklerine bir yenisini ekledi. 21-24 Ocak tarihleri arasında dünyanın en prestijli mutfak okullarından Basque Culinary Center’ın eğitim departmanının baş aşçısı Alfredo Taboada, Türk şeflere ileri mutfak teknikleri ve trendleri konusunda kapsamlı bir eğitim verdi. Katılımcılar tarafından büyük beğeni toplayan eğitimin ardından 14 şef, Türkiye’de bir ilk olarak Basque Culinary Center tarafından verilen sertifikayı almaya hak kazandı.

 

Konuyla ilgili açıklama yapan Gastronometro Direktörü Maximilian Thomae, dünya ile Türk mutfağı arasında köprü niteliğinde etkinlikler gerçekleştirmekten büyük keyif aldıklarının altını çizerek, Basque Culinary Center ile aralarında yakaladıkları sinerjinin gelecek dönemdeki çalışmalarına da yansıyacağından şüphe duymadığını belirtti.

 

Basque Culinary Center, Gastronometro’da gerçekleştirdiği eğitim sonrasında 25 Ocak’ta üniversitelerin gastronomi öğrencileri, sektör profesyonelleri ve gastronomi tutkunlarından oluşan 140 kişiye modern mutfak teknikleri ve dünya gastronomi trendleri konularını kapsayan bir seminer verdi.

 

Türkiye’nin ilk gastronomi keşif platformu Gastronometro ile Basque Culinary Center işbirliği ile önümüzdeki dönemde de çeşitli etkinlikler gerçekleştirilecek.

Yorum Ekleyin :

İçeriklere yorum ekleyebilmek için lütfen kullanıcı girişi yapın.